امور خوابگاه ها

آخرین به روز رسانی یکشنبه, 10 آذر 1392 08:55

قوانین امور خوابگاه ها:

 

1- رعایت احترام کارکنان خوابگاه الزامی است (اوامر سر پرستان خوابگاه نسبت به قوانین وضع شده در اولویت می باشد )

2- رعایت اخلاق و شئون اسلامی و دانشجویی و همچنین رعایت احترام سایر دانشجویان ضروری است

3- رعایت نظم و انضباط و آرامش در خوابگاه مقدمه تمام کارهاست(دانشجوبایستی از ایجاد هر گونه سر و صدا که موجب سلب آسایش سایر ساکنین خوابگاه شود پرهیز نماید)

4- دانشجو موظف است پوشش مناسب و متعادل مطابق با شئون دانشجویی و شخصیت مناسب یک دانشجوی مسلمان را داشته باشد و از لباسهای مناسب با وضعیت بهتر در خوابگاه استفاده و تردد نماید و با توجه به تاثیر رفتار  دانشجو به اذهان عمومی رعایت شئون اسلامی و اخلاقی در خارج از خوابگاه ضروری است لازم به ذکر است که از خروج کلیه دانشجویان با پوشش نامناسب و خلاف شئونات اسلامی و اخلاقی و دانشجویی ممانعت به عمل می آید.  

5- ساعت ورود و خروج به خوابگاه از فروردین تا پایان شهریور از ساعت 6 الی 20 و از مهر تا پایان اسفند ماه از ساعت 7 الی 19 می باشد . وهر گونه تغییر در ساعات ذکر شده طی دستورالعملی به سمع و نظر دانشجویان خواهد رسید.

6- خروج دانشجویان از خوابگاه خارج از ساعت درسی می بایست با هماهنگی و اخذ مجوز صورت گیرد.

7- دانشجو موظف است به گونه ای از شهرستان محل اقامتش حرکت نماید که حتی الامکان تا قبل از ساعت تعیین شده در خوابگاه حضور پیدانماید.

8- دانشجویانی که قصد عزیمت به شهرستان محل زندگی خود را دارند می بایست هر نوبت نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام و پس از رویت اولیا (پدر) آن را هنگام ورود به خوابگاه تحویل نمایند.

9- سه جلسه غیبت دانشجو و تاخیر در ورود و خروج موجب لغو مجوزاقامت در خوابگاه خواهد شد و موضوع سریعاٌ به دانشگاه و خانواده دانشجو گزارش می شود.

10- دانشجو موظف است هنگام خروج از اتاق و یا خوابگاه کلیه وسایل برقی و گاز سوز اتاق خود را خاموش نماید. چنانچه اتفاقی ناشی از عدم رعایت این موارد به وجود آید کلیه مسئولیت آن به عهده دانشجو می باشد در ضمن استفاده از هرگونه وسایل گرمازا و غذاپز,چای ساز در داخل خوابگاه ممنوع می باشد

11- حفظ و نگهداری اموال شخصی,اشیاء قیمتی و.... در تمام ساعات شبانه روز به عهده خود دانشجو می باشد و مسئولین خوابگاه مسئولیتی در این خصوص ندارند.

12- رعایت سکوت و خاموشی از ساعت 23 الی 6 صبح الزامی است . برای رعایت حقوق دیگران روشنایی کلیه اتاقها می بایست راس ساعت تعیین شده خاموش و کسانی که قصد مطالعه دارند به مکانهای تعیین شده مراجعه نمایند(دانشجو موظف است قبل از تاریک شدن هوا نسبت به کشیدن پرده های اتاق به نحوه مطلوب اقدام و از ایستادن کناره پنجره خودداری نماید.)

13- عدم استعمال دخانیات و داروهای غیر مجاز و نگهداری وسایل مرتیط با آن

14- ساکنان خوابگاه موظفند به منظور جلوگیری از گرفتگی فاضلاب آشپزخانه,حمام و دستشویی از ریختن آشغال, پارچه یا هر شئئ در آنها خوداری نماید و پس از استفاده از هر کدام نسبت به نظافت آن اقدام کند در غیر این صورت فرد خاطی می بایست نسبت به اصلاح وضع موجود اقدام نماید و علاوه بر این تکرار آن موجب محرومیت دائمی از سکونت در خوابگاه خواهد شد.

15- دانشجو موظف به حفظ بهداشت و نظافت اتاق خود و اماکن عمومی خوابگاه می باشد و سر پرستان بر نظافت اتاقها و آشپزخانه ها و سایر اماکن عمومی نظارت خواهند داشت.

16- دانشجو می بایست از طبخ غذا,تهیه چای و غیره در اتاق خودداری نماید و هر دانشجو مسئول مرتب کردن آشپزخانه و خاموش کردن اجاق گاز پس از اتمام کارش خواهد بود.

17- عدم استفاده از وسایل برقی مانند:اجاق,سماور,ضبط صوت,تلویزیون,چراغ غذا پزی,کتری,یخچال,سشوار,رایانه و غیره

18-زمان مکالمات تلفنی از ساعت 8 الی 22 می باشد مگر در مواقع ضروری آن هم باصلاحدید سرپرستان خوابگاه امکان پذیر می باشد . قابل ذکر است که زمان امتحانات ساعت مکالمات تغییر پید ا می کند که طی دستورالعملی به اطلاع دانشجویان خواهد رسید (جهت برقراری مکالمات تلفنی از خوابگاه تلفن قلک دار و تلفن کارتی در نظر گرفته شده است که دانشجو موظف است ضمن پرداخت هزینه مکالمه رعایت حقوق دیگران را بنماید)

 19- استفاده از تلفن همراه صرفاٌ جهت استفاده شخصی و به نحوه مطلوب مجاز می باشد و دانشجو موظف است تلفن همراه خود را راس ساعت 23 خاموش نماید در غیر این صورت از ادامه استفاده تلفن همراه در طول اسکان منع م موضوع به دانشگاه گزارش می گردد.(استفاده از تلفن همراه در سالن مطالعه ممنوع می باشد)

20- آوردن یا استفاده از تلفن همراه مجهز به سیستم فیلم برداری و عکاسی در خوابگاه خواهران ممنوع می باشد.

21- چنانچه بعد از ثبت نام اینترنتی مشاهده گردد که مشخصات ثبت شده دانشجو با مدارک نامبرده همخوانی ندارد ثبت نام آن کان لم یکن تلقی می گردد و کلیه عواقب آن به عهده دانشجو می باشد.

22- آوردن افراد متفرقه(میهمان)به خوابگاه اکیداٌ ممنوع می باشد.(حتی به صورت موقت)

23- چنانچه دانشجویی علی رغم میل باطنی خود یا تشخیص سرپرستان خوابگاه عملی را مرتکب شود که مطابق قوانین و مقررات وضع شده نباشد و آن را جهت سکونت ملزم به تعهد نماید در صورت مشاهده یا گزارشی مبنی بر انجام عمل یا اعمالی مشابه از خوابگاه اخراج می گردد. تبصره:کلیه دانشجویانی که به هر دلیل از خوابگاه اخراج می گردند ضمن پرداخت شهریه مدت قرارداد می بایست خوابگاه را ترک نمایند.(شهریه مسترد نخواهد شد)

24 - چنانچه دانشجویی در حین سکونت دچار بیماری واگیردار (خاص) گردد می بایستی خوابگاه را تا بهبودی کامل ترک نماید.

25- چون ساکنین همگی مسلمان و مقید به احکام اسلامی هستند حضور داوطلبانه اما گسترده و همیشگی در مراسم نماز جماعت (حضور عملی و پایبند به احکام شرع) چنین مورد انتظار است.

26- دانشجو حق تعویض یا واگذاری اتاق مسکونی خود را به دیگری (حتی مقیم همان خوابگاه) ندارد مگر با مجوز کتبی از مدیریت خوابگاه.

27- هر گونه تغییر یا تعویض قفلها و یا سایر وسایل بدونه موافقت کتبی مدیریت خوابگاه ممنوع می باشد.

28- چنانچه دانشجویی بر خلاف آئین نامه انضباطی خوابگاه رفتار نماید هیچ یک از دانشجویان حق برخورد فیزیکی و مشاجره لفظی با وی را نداشته و صرفاٌ موظفند موضوع را به مسئولین مربوطه گزارش نمایند. تبصره:هر گونه درگیری فیزیکی و لفظی ,ضمن انعکاس به کمیته انضباطی دانشجویان منجر به محرومیت دانشجو یا دانشجویان مقصر از خوابگاه خواهد شد. 

29- رعایت در مصرف آب,برق,گاز طبق الگوی متعارف اسراف نکردن

30- عدم دخالت و دستکاری در شبکه آب,برق,گاز و تلفن و دیگر تاسیسات خوابگاه.

31- ولی یا سرپرست دانشجو می بایست در طول اسکان نسبت به موارد ذیل همکاری لازم را با خوابگاه داشته باشد. *ورود دانشجو(خواهر)را به منزل در اسرع وقت به هر شکل ممکن با اطلاع سرپرستان خوابگاه برسانند. ** فرم تائیدیه والدین را هر بار پس از ورود به منزل از وی بخواهند و پس از رویت نسبت به تکمیل نمودن آن اقدام نمایند. ***هماهمنگی و اخذ مجوز جهت شبهای که دانشجو می خواهد خارج از خوابگاه باشد.

32- در پابان هر ترم از کلیه دانشجویانی که هیچ گونه موردی در فرم انضباطی آنان نباشد تجلیل و قدردانی می شود.